1 3000 1 300 120 30 http://www.wordpressbootstrap.com 960 0

PHP içerisinde WP ShortCode kullanımı

Öncelikle ShortCode nedir? bunu öğrenelim; ShortCode WordPress sitelerinizde kurduğunuz birçok eklentinin bize verdiği bir kısa kod türüdür. Bizde buna ShortCode deriz (: Kullanım örneği; Örnek olarak WordPress sitemizde kurduğumuz Sosyal Medya eklentisi ile istatistiklerimizi göstermek istiyoruz ve bunu nerede göstermek […]
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Öncelikle ShortCode nedir? bunu öğrenelim;

ShortCode WordPress sitelerinizde kurduğunuz birçok eklentinin bize verdiği bir kısa kod türüdür. Bizde buna ShortCode deriz (:

Kullanım örneği;

Örnek olarak WordPress sitemizde kurduğumuz Sosyal Medya eklentisi ile istatistiklerimizi göstermek istiyoruz ve bunu nerede göstermek istediğimiz konusunda seçiciciz. Bu sitenizin her alanı olabileceği için ShortCode ile istatistiklerinizi dilediğiniz alanda gösterebiliyorsunuz. Kod örneğimiz: [sosyalistatistikler] gibi…

Bu kısa kodu yeni oluşturacağınız sayfa ve gönderilerde sorunsuz kullanabiliyorsunuz ancak bazı durumlarda ShortCode kullanımı temanızın sayfalarında olması gerekebiliyor. Örneğin siz yeni bir şablon sayfası oluşturdunuz ve kullanmak istediğiniz eklentinin kısa kodunu sayfanın bir alanına yerleştirmek istiyorsunuz. Bu durumunda PHP kullanarak ekleme yapmanız gerekiyor. Aksi halde kodunuz görevini yerine getirmeyecektir.

Php ShortCode örneği:

<?php echo do_shortcode('[sosyalistatistikler]'); ?>

Yukarıdaki kodu dilediğiniz .php sayfasında kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken eklentinin size verdiği ShortCode kısa kodunu parantezler arasına eklemek.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
C. Tolga YILMAZ

WPBS kurucusu ve tek editörü.

Kod
Önceki Gönderi
Wordpress Eklenti Ku...
Sonraki Gönderi
Wordpress iki aşama...
0 Yorumlar
    Yorum Yapın

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});