1 3000 1 300 120 30 http://www.wordpressbootstrap.com 960 0

WordPress Admin logo URL değiştirme

Bilindiği üzre wordpress kullanan sitelerde giriş/admin sayfasında bulunan WordPress logosuna tıkladığımızda wordpress’in resmi sitesine gitmekteyiz. Bu URL adresini değiştirmek oldukça basit. Bir çok tema yapımcısı bu adresin değişmesi gerektiğine inandığı için ilk yapması gerekenler listesinde bu değişiklik oluyor. Siz tasarımcı […]
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bilindiği üzre wordpress kullanan sitelerde giriş/admin sayfasında bulunan WordPress logosuna tıkladığımızda wordpress’in resmi sitesine gitmekteyiz. Bu URL adresini değiştirmek oldukça basit. Bir çok tema yapımcısı bu adresin değişmesi gerektiğine inandığı için ilk yapması gerekenler listesinde bu değişiklik oluyor.

Siz tasarımcı yada geliştirici olmayabilirsiniz ancak bu değişikliği yapma ihtiyacı duymadığınız anlamına gelmez. Sizde eğer sitenizin özel bir giriş sayfası yoksa ve burada bulunan logoyu ve adresini değiştirmek istiyorsanız temanızın functions.php sayfasını bilgisayarınıza indirin ve bir editör ile açtıktan sonra aşağıdaki kod betiğini PHP tagları arasına ekleyin.

Kod ekledikten sonra tema klasörünüze değişiklik yaptığınız functions.php sayfasını tekrar yükleyin ve testini yapın. Göreceksiniz ki kodda belirttiğiniz URL adresi artık logonuzun yeni bağlantı adresi olacaktır.

Eklemeniz gereken kod;

add_filter( ‘login_headerurl’, ‘my_custom_login_url’ );
function my_custom_login_url($url) {
return ‘https://wordpressbootstrap.com’;
}

Kodda bulunan URL adresini kendinize göre düzenlemeyi unutmayın.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
C. Tolga YILMAZ

WPBS kurucusu ve tek editörü.

Kod
Önceki Gönderi
SM Analiz Uzmanı Ç...
Sonraki Gönderi
Wordpress resim dosy...
0 Yorumlar
    Yorum Yapın

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});