1 3000 1 300 120 30 http://www.wordpressbootstrap.com 960 0

WordPress Eklenti Kurulumu

WordPress siteleriniz için eklenti nasıl kurulur konumuza hoş geldiniz (: WordPress’te eklenti kurulumu için üç (3) farklı yöntem vardır ve bunları sırasıyla aşağıda bulabilirsiniz. Yöntem 1: WordPress yönetim panelinize gidin ve sol menüde bulunan “Eklentiler” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfanın sol […]
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});WordPress siteleriniz için eklenti nasıl kurulur konumuza hoş geldiniz (: WordPress’te eklenti kurulumu için üç (3) farklı yöntem vardır ve bunları sırasıyla aşağıda bulabilirsiniz.

  • Yöntem 1: WordPress yönetim panelinize gidin ve sol menüde bulunan “Eklentiler” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfanın sol üst kısmında “Yeni Ekle” butonu göreceksiniz. Butona tıkladıktan sonra karşınıza WordPress için geliştirilmiş eklentiler listelenecektir. Eğer mevcut olan ücretsiz eklentilerden herhangi birini eklemek istiyorsanız sayfada bulunan arama kutusuna eklentinin adınız yazın ve arama yapın. Aradığınız eklentiyi bulduğunuzda “Yükle” butonuna tıklayarak kurulumu yapabilirsiniz.
  • Yöntem 2: Yüklemek istediğiniz eklenti WordPress mağazasında yer almıyor ise yada ücretli olarak eklentiyi satın aldıysanız yapmanız gereken işlem hemen hemen aynı. Yine “Eklentiler” bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfanın sol üst bölümünde bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklayın. Sonrasında açılan sayfanın yine sol üst kısmında bulunan “Eklenti Yükle” butonuna tıklayın ve rar/zip dosyası halinde olan dosyanın yolunu seçip yüklemeyi başlatın. Yükleme sonrasında eklentiyi aktif etmeyi unutmayın.
  • Yöntem 3: Elinizde bir WordPress eklentisi var ve bunu yönetim paneli üzerinden yükleyemediğinizi varsayalım. Eklenti bilgisayarınızın herhangi bir alanında yer alanabilir. Yapmanız gereken işlem eklentiyi rar/zip dosyasından çıkarmak ve FTP bağlantısı ile WordPress sitenizin kurulu olduğu dizine bağlanıp “wp-content” klasöründe bulunan “plugins” klasörüne dosyaları yüklemek. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra yönetim panelinize girip eklentiler sekmesinden yeni yüklediğiniz eklentiyi aktif etmek.

WordPress Eklentilerine Ulaşmak İçin;

Ücretsiz Eklentiler: https://tr.wordpress.org/plugins/

Ücretli Eklentiler: https://codecanyon.net/category/wordpress

Yükleme konusunda sorun yaşıyorsanız ücretsiz destek talebi için lütfen konu altından yorum yaparak bana ulaşın.(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
C. Tolga YILMAZ

WPBS kurucusu ve tek editörü.

Eklenti
Önceki Gönderi
Wordpress RSS beslem...
Sonraki Gönderi
PHP içerisinde WP S...
0 Yorumlar
    Yorum Yapın

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});