1 3000 1 300 120 30 http://www.wordpressbootstrap.com 960 0

WordPress ilk 2 yazının sonuna Google reklamları

WordPress anasayfanız da listelediğiniz yazıların arasına Google Adsense reklamları eklemeyi düşünüyorsanız eğer çok basit bir kod ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mesela ilk 2 yazıdan sonra reklam yerleşimi oldukça başarılı bir yerleşim olabilir. Sitenizin ziyaretçileri anasayfanız da gezinirken ilk iki yazıdan […]
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

WordPress anasayfanız da listelediğiniz yazıların arasına Google Adsense reklamları eklemeyi düşünüyorsanız eğer çok basit bir kod ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mesela ilk 2 yazıdan sonra reklam yerleşimi oldukça başarılı bir yerleşim olabilir.

Sitenizin ziyaretçileri anasayfanız da gezinirken ilk iki yazıdan sonra reklamları görebilir ve tıklama oranı da artabilir. Bu rakamı dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz bir kod ekleyeceğim yazının devamında. Dilerseniz bunu 1-10 arası bir rakam ile değiştirebilirsiniz. 

Reklam kodlarını eklemeniz için azda olsa kod bilgisine ihtiyacınız olacaktır ancak ben kod bilgisi olmayan arkadaşlar için en basit şekilde anlatmaya çalışacağım. Aslında yapmanız gereken oldukça basit. Küçük bir kod betiğini temanızın index.php sayfasında uygun yere eklemek. Ben konuya anasayfada görüntülemek için diye başladığım için index.php de işlem yapacağız ancak reklamlarınızı nerede göstermek istiyorsanız orada aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Örneğin reklamlarınızın archive.php (Arşiv) sayfanızda görünmesini istiyorsanız anlatacağım işlemi o sayfalarda da yapabilirsiniz.

Sitenizin aktif olan tema klasöründe bulunan index.php sayfanızı bir editör ile açın ve “the_content” kodunu aratın. Kodu bulduktan sonra reklamları nerede görüntülemek istiyorsanız o kısıma yani altına yada üstüne ekleyin.

Eklemeniz gereken kod betiği;

<?php if ($wp_query->current_post < 2) { ?>

Reklam kodlarınızı buraya ekleyin

<?php } ?>

Yukarıdaki kodda bulunan kodlarınız buraya kısmına adsense reklam kodunu eklediğinizde ikinci yazınızdan sonra reklamlarını görüneceği anlamına geliyor. Koddaki 2 rakamını dilediğiniz rakam ile değiştirip reklamlarınızın görünmesini istediğiniz sırayı değiştirebilirsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
C. Tolga YILMAZ

WPBS kurucusu ve tek editörü.

Kod
Önceki Gönderi
Yazı başlıkların...
Sonraki Gönderi
Wordpress "Error est...
0 Yorumlar
    Yorum Yapın

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});