1 3000 1 300 120 30 http://www.wordpressbootstrap.com 960 0

WordPress Site Dili Değiştirme

WordPress siteri ilk kurulumda bölgesel dil seçimini otomatik yapabiliyor. Bazı Paneller üzerinde bulunan otomatik kurulum eklentilerinde dil seçme özelliği mevcut ancak host firmalarının çoğu bu hizmetin kullanım öncesinde temel ayarlardan bu dili Türkçe olarak seçtiğinden site kurulumunda otomatik olarak Türkçe […]
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

WordPress siteri ilk kurulumda bölgesel dil seçimini otomatik yapabiliyor. Bazı Paneller üzerinde bulunan otomatik kurulum eklentilerinde dil seçme özelliği mevcut ancak host firmalarının çoğu bu hizmetin kullanım öncesinde temel ayarlardan bu dili Türkçe olarak seçtiğinden site kurulumunda otomatik olarak Türkçe seçenek aktif oluyor.

Eğer kurulum yaptığınızda siteniz kullanmak istemediğiniz bir dil ile yayın yapıyorsa bunu değiştirmenin en kolay yolu wp-admin panelde bulunan ayarlar sekmesine tıklayıp site dilini değiştirmek olacaktır.

Bazı durumlarda panelden seçtiğiniz dil tamamen siteye hakim olamayabiliyor. Örneğin yorum şablonunda bir çok alan Türkçe kalabiliyor. Eğer bu tür bir sorunla karşı karşıya iseniz wordpress kurulum dosyalarında yani FTP dosyalarınızda var olan Türkçe dil dosyalarını silin. Tüm bunları yaptınız ancak yinede siteniz Türkçe metinler mi barındırıyor? O zaman WordPress’in kullanmak istediğiniz dilde olan versiyonunu indirin ve sıfırdan bir kurulum gerçekleştirin. Konu hakkında yardıma ihtiyacınız olursa çekinmeyin, her zaman keyifle yardımcı olmaya hazırız (:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
C. Tolga YILMAZ

WPBS kurucusu ve tek editörü.

Wordpress
Önceki Gönderi
Bootstrap ALERT kull...
Sonraki Gönderi
0 Yorumlar
    Yorum Yapın

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});