1 3000 1 300 120 30 https://www.wordpressbootstrap.com 960 0

WordPress eklenti güncellemelerini kapatma

Bazı WP site sahipleri kullandıkları eklentilerin sürekli güncelleme almasından rahatsız olabilir. Neden güncelleme almak istemez ki diye düşünenler olacaktır ancak bunun bir çok nedeni olabilir. Ücretli yada ücretsiz bir eklentiye sahipseniz ve sitenize özgü düzenlemeleri yaptıktan sonra bu ayarların kalıcı […]
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bazı WP site sahipleri kullandıkları eklentilerin sürekli güncelleme almasından rahatsız olabilir. Neden güncelleme almak istemez ki diye düşünenler olacaktır ancak bunun bir çok nedeni olabilir. Ücretli yada ücretsiz bir eklentiye sahipseniz ve sitenize özgü düzenlemeleri yaptıktan sonra bu ayarların kalıcı olması için güncelleme yapmamanız gerekebilir.

Aynı durumda olduğunuzu varsayalım ve bir eklentinin tam olarak düzenlemesini yaptıktan sonra gelebilecek tüm güncellemelerin bu ayarları değiştireceği için tüm işlemi baştan yapmak zorunda kalacağınızı kabul edelim öncelikle (:

Güncellemeleri almak istemiyorsanız bunu çok basit bir yoldan halledebilirsiniz ancak şunu da bilmelisiniz ki hiçbir eklenti otomatik olarak kendini güncellemeyeceği için sorun olmayacaktır. Sadece panelinizde bulunan eklentiler sekmesine girdiğinizde yada yönetim sayfasında güncelleme mevcut ibaresi olacaktır. 

Tamamına son vermek istiyorsanız yapmanız gereken eklenti klasöründe bulunan eklentiyle aynı isime sahip olan .php sayfasını açmak ve en başta yer alan versiyon numarasını “999999” gibi oldukça farklı bir rakam ile değiştirmek. Bu rakamsal değişiklik sonrasında eklenti ne kadar güncellenirse güncellensin sizinki üst versiyon olarak algılanacağından güncelleme uyarısı vermeyecektir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
C. Tolga YILMAZ

WPBS kurucusu ve tek editörü.

Wordpress
Önceki Gönderi
Wordpress "Error est...
Sonraki Gönderi
Wordpress reklam eng...
0 Yorumlar
    Yorum Yapın

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});