in

WordPress giriş sayfasını özelleştirme

WordPress alt yapısını kullanarak oluşturduğunuz web sitelerinizde en çok ihtiyaç duyabileceğiniz durumlardan birisi de giriş sayfasını özelleştirmektir. Çünkü wordpress siteniz için yeni bir tema ekleyerek istediğiniz tasarıma sahip olabilirsiniz ancak bu standart giriş sayfasını panelinizden düzenleyemezsiniz.

Standart login sayfasında bulunan wordpress logosu, wordpress logo linki ve form yapısı tasarımınıza uymayabilir ki genelde alakasız kalır. Yüklü miktarlar harcayıp güzel bir görünüme sahip olmak istiyoruz ancak bazı satın aldığımız temalarda özel giriş sayfası olmasına rağmen bazılarında ise bulunmuyor. 

O zaman ne yapmalıyız? Tabi ki bir kaç kod eklemesiyle giriş sayfamızı sitemizle uyumlu hale getirmeliyiz (: Aşağıda vereceğim kodları temanızın functions.php sayfasını açaran uygun alanlara ekleyin ve sayfayı tekrar bulunduğu dizine yükleyin. Kod değişikliği yapacağınız için öncesinde yedek almanızı öneririm.

WordPress giriş sayfası logosunu değiştirmek için;

function my_custom_login_logo() {
    echo ‘<style type=”text/css”>
        h1 a { background-image:url(‘.get_bloginfo(‘template_directory’).’/images/wpbs-logo.png) !important; }
    </style>’;
}

add_action(‘login_head’, ‘my_custom_login_logo’);

Bu kod giriş sayfasında bulunan logoyu değiştirmenize yarayacaktır. Koddaki logo yolunu kendinize göre düzenlemeyi unutmayın.

WordPress giriş sayfası logo title değiştirmek için;

function  custom_login_title() {
        return ‘Sizin Başlık Yazınız’;
}
add_filter(‘login_headertitle’, ‘custom_login_title’);

Bu kod eklediğiniz logonun title açıklamasını değiştirmenize yarar. “Sizin Başlık Yazınız” yazan kısma istediğiniz metni yazabilirsiniz.

WordPress giriş sayfası form üstüne metin eklemek için;

function wps_login_message( $message ) {
    if ( empty($message) ){
        return “<p class=’message’>Hoşgeldiniz. Devam etmek için giriş yapın.</p>”;
    } else {
        return $message;
    }
}
add_filter( ‘login_message’, ‘wps_login_message’ );

Kullanıcılarınız için giriş sayfasında formun hemen üstüne bir bildiri, duyuru yada selamlama metni içeren bir alan oluşturabilirsiniz. Mesaj kısmını dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

WordPress giriş sayfası logo URL değerini değiştirmek için;function my_url_login(){    return bloginfo(‘http://www.wordpressbootstrap.com’);}add_filter(‘login_headerurl’, ‘my_url_login’);

Yukarıdaki kodda bulunan URL adresini kendi site adresini yazdığınızda logoya tıklayan kullanıcılar sizin sitenizin anasayfasına yönlenecektir. Bu değişikliği yapmadığınızda ise wordpress resmi sitesine yönlendiriliyor.

Yukarıdaki içeriğe benzer bir içerik oluşturmak ister misin? Yeni içerik oluştur!

Rapor Et

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

196 puan
Upvote Downvote

C. Tolga YILMAZ tarafından eklenmiştir.

Merhaba, wordpress ve bootstrap konusunda yeterince bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim. WPBS platformunu açmamın nedeni sadece wordpress ve bootstrap adına paylaşımların ve tanıtımların yapılabilmesidir.

2 Yorum

Cevap Yazın
  1. code tagı eklersen güzel olur şu an çok karmaşık + canlı html önizleme de güzel gider + kodu kopyalama butonu teşekkürler yazı için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress için gerekli en iyi 10 eklenti

WordPress Search & Replace ile toplu içerik düzenleme