in

WordPress kategoriye özel sayfa yapımı

Bazen wordpress ile birlikte gelen standart özellikler yetersiz kalabiliyor ve bir tık ileri taşımak isteyebiliyoruz. Benim çoğu temam da ihtiyaç duyduğum bir durum. Sitenizin birçok kategorisi var ve her kategorinin farklı alanları mevcut ise o zaman kategoriye özel sayfa yapmalısınız ki işin hakkını vermiş olabilesiniz (:

Mesele sitenizde video, resim ve uygulama kategorileri var ve bu kategorileri farklı türde listelemek istiyorsunuz. O zaman her kategori için yeni bir kategori sayfasına ihtiyacınız olacaktır. Tabi bunun sonrasında her kategoriye özel birde single.php yapmak gerekebilir… Tabi bu sizin ihtiyacınıza bağlı olarak değişir.

Başlangıç olarak temanızın ana dizininde yer alan category.php sayfasından ihtiyaç duyduğunuz kadar kopyalayın ve her birinin sonuna kategori ID ekleyin. Yeni oluşturduğunuz kategori sayfasının adına kategori ID ekleyeceğiniz şu şekilde kaydetmelisiniz; category-ID.php ID yazan kısmı kendinize göre düzenleyin. category-2.php gibi…

Bu şekilde dilediğiniz kadar kategori sayfası oluşturabilir ve sayfa içeriğini kategorinize uygun hale getirip tema klasörünüze yükleyebilirsiniz. Yapacağınız her kategori sayfası bağlantısına tıklandığında hangi kategori ise o sayfaya gidecektir. Kategorinizin ID değerini admin panelde bulunan kategoriler sekmesine tıkladığınızda açılan listede görüntüleyebilirsiniz. Mause ile üzerine geldiğinizde alt barda çıkan URL adresinde kaderi ID yazıyor olacaktır.

Yukarıdaki içeriğe benzer bir içerik oluşturmak ister misin? Yeni içerik oluştur!

Rapor Et

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

1346 puan
Upvote Downvote

C. Tolga YILMAZ tarafından eklenmiştir.

Merhaba, wordpress ve bootstrap konusunda yeterince bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim. WPBS platformunu açmamın nedeni sadece wordpress ve bootstrap adına paylaşımların ve tanıtımların yapılabilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress konuyu anasayfada sabitleme

WordPress için gerekli en iyi 10 eklenti