1 3000 1 300 120 30 https://www.wordpressbootstrap.com 960 0

WordPress kategoriye özel sayfa yapımı

Bazen wordpress ile birlikte gelen standart özellikler yetersiz kalabiliyor ve bir tık ileri taşımak isteyebiliyoruz. Benim çoğu temam da ihtiyaç duyduğum bir durum. Sitenizin birçok kategorisi var ve her kategorinin farklı alanları mevcut ise o zaman kategoriye özel sayfa yapmalısınız […]
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bazen wordpress ile birlikte gelen standart özellikler yetersiz kalabiliyor ve bir tık ileri taşımak isteyebiliyoruz. Benim çoğu temam da ihtiyaç duyduğum bir durum. Sitenizin birçok kategorisi var ve her kategorinin farklı alanları mevcut ise o zaman kategoriye özel sayfa yapmalısınız ki işin hakkını vermiş olabilesiniz (:

Mesele sitenizde video, resim ve uygulama kategorileri var ve bu kategorileri farklı türde listelemek istiyorsunuz. O zaman her kategori için yeni bir kategori sayfasına ihtiyacınız olacaktır. Tabi bunun sonrasında her kategoriye özel birde single.php yapmak gerekebilir… Tabi bu sizin ihtiyacınıza bağlı olarak değişir.

Başlangıç olarak temanızın ana dizininde yer alan category.php sayfasından ihtiyaç duyduğunuz kadar kopyalayın ve her birinin sonuna kategori ID ekleyin. Yeni oluşturduğunuz kategori sayfasının adına kategori ID ekleyeceğiniz şu şekilde kaydetmelisiniz; category-ID.php ID yazan kısmı kendinize göre düzenleyin. category-2.php gibi…

Bu şekilde dilediğiniz kadar kategori sayfası oluşturabilir ve sayfa içeriğini kategorinize uygun hale getirip tema klasörünüze yükleyebilirsiniz. Yapacağınız her kategori sayfası bağlantısına tıklandığında hangi kategori ise o sayfaya gidecektir. Kategorinizin ID değerini admin panelde bulunan kategoriler sekmesine tıkladığınızda açılan listede görüntüleyebilirsiniz. Mause ile üzerine geldiğinizde alt barda çıkan URL adresinde kaderi ID yazıyor olacaktır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
C. Tolga YILMAZ

WPBS kurucusu ve tek editörü.

Kod
Önceki Gönderi
Wordpress giriş say...
Sonraki Gönderi
Wordpress konuyu ana...
0 Yorumlar
    Yorum Yapın

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});