in

WordPress Otomatik Yorum

WordPress sitenizde ziyaretçilerinizin yazı yazmasına, soru sormasına yada benzeri bir duruma izin veriyorsanız eğer tüm yeni içeriklere sizin hesabınızdan anlık yorum yapmasını sağlayabilirsiniz. Hazır bir şablon cevabınız vardır ve bunu her yeni içeriğe yorum olarak eklemek isteyebilirsiniz. Aslında bunun ne kadar ihtiyaç duyulacağı tartışılır ancak bir kaç arkadaşın ihtiyacı olduğunu gördüm bende yardımcı olmak adına bu makaleyi yazmak istedim.

WordPress Otomatik Yorum işlemi için hali hazırda bildiğimiz bir eklenti yok ancak yabancı kaynaklarda olabilir. Peki bizim bu ihtiyacımızı karşılayacak bir eklenti yoksa biz bunu nasıl yaparız?

Yeni bir php sayfa oluşturun ve içerisine aşağıdaki kod betiğini ekleyin;

<?php$time = current_time(‘mysql’);$data = array(‘comment_post_ID’ => 1,’comment_author’ => ‘admin’,’comment_author_email’ => ‘admin@admin.com’,’comment_author_url’ => ‘http://’,’comment_content’ => ‘content here’,’comment_type’ => ”,’comment_parent’ => 0,’user_id’ => 1,’comment_author_IP’ => ‘127.0.0.1’,’comment_agent’ => ‘Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10 (.NET CLR 3.5.30729)’,’comment_date’ => $time,’comment_approved’ => 1,);wp_insert_comment($data);?>

yukarıdaki kodda bulunan alanları kendi kullanıcı bilgilerinize göre düzenledikten sonra “content here” yazan kısma yorumlarda yer almasını istediğiniz metni yazın ve bu sayfayı kaydedin. Sayfayı kaydettikten sonra sitenizin bulunduğu dizine atın ve istediğiniz aralıklarda çalışması için CronJob kurulumu yapın. CronJob kurulumunu hosting panelizden yapabilirsiniz. Eğer bu konuda bir bilginiz yoksa hosting sağlayıcınızdan destek alabilirsiniz.

Yukarıdaki içeriğe benzer bir içerik oluşturmak ister misin? Yeni içerik oluştur!

Rapor Et

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

1346 puan
Upvote Downvote

C. Tolga YILMAZ tarafından eklenmiştir.

Merhaba, wordpress ve bootstrap konusunda yeterince bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim. WPBS platformunu açmamın nedeni sadece wordpress ve bootstrap adına paylaşımların ve tanıtımların yapılabilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bootstrap ALERT kullanımı

WordPress tema yükleme, eklentiler ve diğer ayarlar