1 3000 1 300 120 30 https://www.wordpressbootstrap.com 960 0

WordPress Otomatik Yorum

WordPress sitenizde ziyaretçilerinizin yazı yazmasına, soru sormasına yada benzeri bir duruma izin veriyorsanız eğer tüm yeni içeriklere sizin hesabınızdan anlık yorum yapmasını sağlayabilirsiniz. Hazır bir şablon cevabınız vardır ve bunu her yeni içeriğe yorum olarak eklemek isteyebilirsiniz. Aslında bunun ne […]
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

WordPress sitenizde ziyaretçilerinizin yazı yazmasına, soru sormasına yada benzeri bir duruma izin veriyorsanız eğer tüm yeni içeriklere sizin hesabınızdan anlık yorum yapmasını sağlayabilirsiniz. Hazır bir şablon cevabınız vardır ve bunu her yeni içeriğe yorum olarak eklemek isteyebilirsiniz. Aslında bunun ne kadar ihtiyaç duyulacağı tartışılır ancak bir kaç arkadaşın ihtiyacı olduğunu gördüm bende yardımcı olmak adına bu makaleyi yazmak istedim.

WordPress Otomatik Yorum işlemi için hali hazırda bildiğimiz bir eklenti yok ancak yabancı kaynaklarda olabilir. Peki bizim bu ihtiyacımızı karşılayacak bir eklenti yoksa biz bunu nasıl yaparız?

Yeni bir php sayfa oluşturun ve içerisine aşağıdaki kod betiğini ekleyin;

<?php$time = current_time(‘mysql’);$data = array(‘comment_post_ID’ => 1,’comment_author’ => ‘admin’,’comment_author_email’ => ‘admin@admin.com’,’comment_author_url’ => ‘http://’,’comment_content’ => ‘content here’,’comment_type’ => ”,’comment_parent’ => 0,’user_id’ => 1,’comment_author_IP’ => ‘127.0.0.1’,’comment_agent’ => ‘Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10 (.NET CLR 3.5.30729)’,’comment_date’ => $time,’comment_approved’ => 1,);wp_insert_comment($data);?>

yukarıdaki kodda bulunan alanları kendi kullanıcı bilgilerinize göre düzenledikten sonra “content here” yazan kısma yorumlarda yer almasını istediğiniz metni yazın ve bu sayfayı kaydedin. Sayfayı kaydettikten sonra sitenizin bulunduğu dizine atın ve istediğiniz aralıklarda çalışması için CronJob kurulumu yapın. CronJob kurulumunu hosting panelizden yapabilirsiniz. Eğer bu konuda bir bilginiz yoksa hosting sağlayıcınızdan destek alabilirsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
C. Tolga YILMAZ

WPBS kurucusu ve tek editörü.

Kod
Önceki Gönderi
Wordpress konuyu ana...
Sonraki Gönderi
Bootstrap ALERT kull...
0 Yorumlar
    Yorum Yapın

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});