1 3000 1 300 120 30 https://www.wordpressbootstrap.com 960 0

WordPress resim dosyalarını otomatik optimize edin

WordPress sitelerimizin hız sorunlarını aşmak adına birçok eklenti kullanıyor ve çalışmalar yapıyoruz ancak buna etken birçok durum söz konusu olduğundan bazı zamanlarda tam olarak bunu başaramayabiliyoruz. WordPress sitenizde yayınladığınız JPG formatın da ki tüm resimleri functions.php’ye ekleyeceğiniz kısa bir kod […]
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

WordPress sitelerimizin hız sorunlarını aşmak adına birçok eklenti kullanıyor ve çalışmalar yapıyoruz ancak buna etken birçok durum söz konusu olduğundan bazı zamanlarda tam olarak bunu başaramayabiliyoruz.

WordPress sitenizde yayınladığınız JPG formatın da ki tüm resimleri functions.php’ye ekleyeceğiniz kısa bir kod ile optimize edebilirsiniz. Kodd betiği sadece JPG uzantılı resimleri optimize etmeye yarıyor. Sayfanızın daha hızlı açılması için aşağıdaki kod betiğini temanızın functions.php sayfanın da PHP tagları arasında uygun bir yere ekleyin ve tema klasörünüze tekrar yükleyin.

Kod:

/**
 * Otomatik Jpg Sıkıştırma (WordPressbootstrap.com)
 */
 add_filter( ‘jpeg_quality’, ‘smashing_jpeg_quality’ );
 function smashing_jpeg_quality() {
 return 50;
 }

Bu kodu sayfanıza ekledikten sonra otomatik olarak tüm JPG uzantılı resimleriniz optimize edilecek ve site açılış hızınızda gözle görünür bir değişiklik olacaktır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
C. Tolga YILMAZ

WPBS kurucusu ve tek editörü.

Kod
Önceki Gönderi
Wordpress Admin logo...
Sonraki Gönderi
WhatsApp Chat Plugin...
0 Yorumlar
    Yorum Yapın

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});