in

WordPress Site Dili Değiştirme

WordPress siteri ilk kurulumda bölgesel dil seçimini otomatik yapabiliyor. Bazı Paneller üzerinde bulunan otomatik kurulum eklentilerinde dil seçme özelliği mevcut ancak host firmalarının çoğu bu hizmetin kullanım öncesinde temel ayarlardan bu dili Türkçe olarak seçtiğinden site kurulumunda otomatik olarak Türkçe seçenek aktif oluyor.

Eğer kurulum yaptığınızda siteniz kullanmak istemediğiniz bir dil ile yayın yapıyorsa bunu değiştirmenin en kolay yolu wp-admin panelde bulunan ayarlar sekmesine tıklayıp site dilini değiştirmek olacaktır.

Bazı durumlarda panelden seçtiğiniz dil tamamen siteye hakim olamayabiliyor. Örneğin yorum şablonunda bir çok alan Türkçe kalabiliyor. Eğer bu tür bir sorunla karşı karşıya iseniz wordpress kurulum dosyalarında yani FTP dosyalarınızda var olan Türkçe dil dosyalarını silin. Tüm bunları yaptınız ancak yinede siteniz Türkçe metinler mi barındırıyor? O zaman WordPress’in kullanmak istediğiniz dilde olan versiyonunu indirin ve sıfırdan bir kurulum gerçekleştirin. Konu hakkında yardıma ihtiyacınız olursa çekinmeyin, her zaman keyifle yardımcı olmaya hazırız (:

Yukarıdaki içeriğe benzer bir içerik oluşturmak ister misin? Yeni içerik oluştur!

Rapor Et

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

1348 puan
Upvote Downvote

C. Tolga YILMAZ tarafından eklenmiştir.

Merhaba, wordpress ve bootstrap konusunda yeterince bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim. WPBS platformunu açmamın nedeni sadece wordpress ve bootstrap adına paylaşımların ve tanıtımların yapılabilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress Site Sıfırlama

Bootstrap ALERT kullanımı