in

WordPress Site Sıfırlama

Bazı durumlarda site sahipleri sitelerini sıfırlamak isteyebiliyor ancak izledikleri yol gereksiz olabiliyor. Daha önce sürekli ziyaret ettiğim bir webmaster forumunda wordpress sitesini sıfırlamak isteyen bir arkadaşın yardım talebine şu şekilde cevaplar verildiğini gördüm;

  1. Cpanel erişimi ile tüm dosyaları ve veritabanını tamamen sil, yeniden yükle.
  2. Cpanel üzerinden kolay kurulum uygulaması ile silip yeniden kur.
  3. Eklentileri temaları içerikleri manuel el ile sil ve yeniden başla.

Gibi birçok anlamsız öneride bulunmuşlar. Aslında en basit ve sorunsuz yöntemi Wp-Reset eklentisini indirip WP admin panel üzerinden siteyi sıfırlamak. Eklentiyi Wp eklentiler sekmesinde arama yaparak bulabilirsiniz. Eklenti ücretsizdir ve tam anlamıyla işinin ehlidir.

Wp-Reset Eklentisini indirdikten sonra yapmanız gereken seçeneklerden size uygun olan parametreleri belirlemek ve sıfırlama işlemini başlatmak. Seçenekler arasında aktif temayı sıfırlama sonrası yeniden kur, aktif eklentileri sıfırla ve tekrar kur gibi bir çok özellik mevcut.

Seçenekleri belirledikten sonra uygulama size bir kutucuğa “reset” yazmanızı isteyecek. Metni yazdıktan sonra sıfırla butonu ile işleminiz tamam. Ne kadar basitmiş değil mi? (:

Yukarıdaki içeriğe benzer bir içerik oluşturmak ister misin? Yeni içerik oluştur!

Rapor Et

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

1347 puan
Upvote Downvote

C. Tolga YILMAZ tarafından eklenmiştir.

Merhaba, wordpress ve bootstrap konusunda yeterince bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim. WPBS platformunu açmamın nedeni sadece wordpress ve bootstrap adına paylaşımların ve tanıtımların yapılabilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress Download Eklentileri

WordPress Site Dili Değiştirme