in

WordPress Search & Replace ile toplu içerik düzenleme

Kısa süre önce görev aldığım bir webmaster forumunda bir wordpress site sahibi arkadaşımızın toplamda 1000’den fazla içeriğinin son metinlerinin aynı olduğunu ve tamamını değiştirmek istediğini yazmıştı ki kısa sürede sonuca ulaşmıştı.

Yardımcı olmak için forum üyeleri kendi bilgileri doğrultusunda ona izlemesi gereken yol hakkında fikir vermeye çalıştı ancak öneriler en zor yoldan ve en uzun sürecek şekildeydi. Arkadaş ise bunun daha kolay biryolu olabileceğine inanmış olmalı ki araştırmaya devam etmiş ve istediğini elde etmiş. Bu konu çözüme kısa sürede ulaştığı için aynı fikirde olduğumuzu belirtemedim. 

WordPress diğer CMS yazılımlar gibi tıkanabileceğiniz bir yazılım değil ve bir sorununuz varsa emin olun ki mutlaka bunun için basit bir çözüm yada eklenti mevcuttur. O yüzden bir kaç kişini önerisi ise aa demek buymuş demeden araştırmaya devam edin.

Varsayalım ki sizde böyle bir durumla karşı karşıyasınız, en basit ve sorunsuz şekilde bu düzenlemeyi yapmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken oldukça basit arkadaşlar. Bu işlemi yapabilmeniz için wordpress geliştiricilerinin ücretsiz olarak sağladığı bir eklenti mevcut. Eklentinin adı “Search & Replace”. Search & Replace eklentisini düzenleme yapmak istediğiniz kurulu wordpress dizinine ekleyin ve dilediğiniz değişiklikleri kısa sürede yapın.

Eklentinin Türkçe dil desteği mevcut değil ancak ben gerçekten talep gördüğüne inandığım için Türkçe dil dosyasını hazırlamaya karar verdim. Kısa sürede tamamlayıp paylaşımını yapmayı düşünüyorum. Eklenti kullanımında yardıma ihtiyacını olursa konu altından yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yukarıdaki içeriğe benzer bir içerik oluşturmak ister misin? Yeni içerik oluştur!

Rapor Et

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

175 puan
Upvote Downvote

Lamajori tarafından eklenmiştir.

Lamajori.com kurucusu ve yöneticisi. Lamajori.com instagram adına ihtiyaç duyabileceğiniz tüm destek ve ticaret konularının yer aldığı ücretsiz bir topluluk forumudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress giriş sayfasını özelleştirme

All In One Seo kurulumu ve ayarları