in

Yazı başlıklarınız etiket olsun

WordPress tabanlı web sitenizde yazılarınızın başlıklarını otomatik olarak etiket haline getirebileceğiniz basit bir kod betiği olduğunu biliyor muydunuz? Etiketler olmazsa olmazlarımızdan ancak bazen etiket eklemeyi unutuyoruz ve içeriğimiz etiketsiz olarak yayınlanıyor. Ancak benim dikkatimi çeken genelde yazıya eklediğimiz etiketler başlıkta geçen kelimeler ile aynı oluyor. Eğer sizde aynı şeyi düşünüyorsanız etiket derdini ortadan kaldırmak için küçük bir kod betiğini functions.php sayfanıza ekleyin ve bu dertten kurtulun.

Bu işlemi yapabilmek için aşağıdaki kodları temanızın functions alanına yani functions.php sayfasına eklemeniz yeterli olacaktır.

Kod:

function yg_auto_tag_append($post_id, $post) { $tag_words = explode(” “, preg_replace(“([^A-Za-z0-9üğıişçöÜĞİŞÇÖ]+)”, ” “, $post->post_title)); $tags = array(); foreach ($tag_words as $tag) {  if (strlen($tag) > 4) $tags[] = $tag; } if ($tags) wp_set_post_tags($post_id, $tags, true);} add_action(‘save_post’, ‘yg_auto_tag_append’, 10, 2);

Bu kadar basit 🙂

Yukarıdaki içeriğe benzer bir içerik oluşturmak ister misin? Yeni içerik oluştur!

Rapor Et

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

261 puan
Upvote Downvote

C. Tolga YILMAZ tarafından eklenmiştir.

Merhaba, wordpress ve bootstrap konusunda yeterince bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim. WPBS platformunu açmamın nedeni sadece wordpress ve bootstrap adına paylaşımların ve tanıtımların yapılabilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress ilk 2 yazının sonuna Google reklamları

WordPress "Rebar" ilerleme çubuğu eklentisi